Artykuły budowlane i farby

Remontujemy elewację!

Piękna pogoda sprzyja pracom wokół domu. To dobry moment, by odświeżyć elewację. Niezależnie od tego, czy dom wymaga całkowitego remontu, czy tylko malowania, u nas znajdziesz wszystkie potrzebne produkty.

Na tej stronie odkryjesz więcej artykułów budowlanych i malarskich dostępnych w sklepach Jula. Poza filmikami, inspiracjami i ofertami dotyczącymi wymiany elewacji i okien przedstawiamy też pomysłowe rozwiązania na zaprowadzenie porządku w szafie.

Przydatne wskazówki dotyczące malowania elewacji

Twój dom przez cały rok jest narażony na szereg czynników atmosferycznych, od gwałtownych deszczy po palące słońce. Dlatego od czasu do czasu warto go odmalować. Nasze wskazówki przypomną Ci, o czym należy pamiętać. Kliknij pole obok, aby obejrzeć filmik.

Czyszczenie, szlifowanie i malowanie

Elewacja domu powinna być odporna na różne warunki atmosferyczne zmieniające się przez cały rok. Dlatego też wymaga konserwacji, aby móc sprostać kaprysom pogody. W zależności od stanu elewacji wymagane mogą być różne działania. Jeśli farba jest nienaruszona i niepopękana, być może wystarczy wyczyścić ją porządnie od czasu do czasu. Jeżeli jednak na farbie widoczne są pęknięcia, najwyższy czas przystąpić do skrobania, szlifowania i malowania. Niezależnie od metody pielęgnacji efekt będzie zdecydowanie lepszy!

Najwyższy czas odświeżyć elewację

Często nie trzeba przemalowywać domu, by na nowo nadać mu ładny i świeży wygląd. Dowiedz się, jak skutecznie wyczyścić elewację. Kliknij pole obok, aby obejrzeć filmik.

4 wskazówki dotyczące odświeżania elewacji

1. Czyszczenie

Jeżeli elewacja wygląda na świeżą i ładną, możliwe, że wystarczy ją oczyścić środkiem od elewacji. Pomoże w tym myjka wysokociśnieniowa, zachowaj jednak ostrożność. Użyj zwykłego węża i delikatnej szczotki na trzonku teleskopowym.

2. Zabezpieczanie przed glonami i pleśnią

Regularne czyszczenie elewacji zapobiega atakom glonów i pleśni. Jeżeli mimo to elewacja zostanie zaatakowana, mamy na to sposób – środek do usuwania glonów i pleśni. Produkt można łatwo rozprowadzić opryskiwaczem ciśnieniowym. Pamiętaj o okularach ochronnych i rękawiczkach.

3. Skrobanie i szlifowanie

Jeżeli elewacja jest w złym stanie, a pękająca farba odpada, czas zeskrobać ją i pomalować na nowo. Zacznij od podstawowej czynności, czyli zeskrobania starej farby. W razie potrzeby zeszlifuj i zetrzyj pył i luźne zabrudzenia.

 

4. Malowanie

Malowanie elewacji jest proste, a zarazem niezwykle istotne. Użyj odpowiedniej ilości farby, aby nie spływała z malowanej powierzchni. Odpowiedni przyrząd ułatwi zadanie. Duże powierzchnie pokrywaj szerokim pędzlem, a miejsca wymagające precyzji mniejszym, kątowym.

 • Produkty
  Szczotka myjąca 200-500 cm
  Dostępny
  99,- (119,-)
  Art.nr: 629230
  Szczotka do mycia z długim teleskopowym trzonkiem 5 m pozwala dotrzeć do najdalszych zakamarków! Lekki trzonek ...
  Środek do usuwania pleśni 1 l
  Dostępny
  21,99
  Art.nr: 530076
  Skuteczny środek czyszczący, który przywróci świeżość wszystkim powierzchniom pokrytym pleśnią lub glonami. Produkt jest ...
  Rusztowanie uniwersalne
  1
  1899,-
  Art.nr: 340170
  • Wysokość: 310 cm
  • Wymiary platformy: Szer. 143 x głęb. 51 cm
  • Kółka transportowe ułatwiające przemieszczanie
  Spodnie robocze
  Dostępny
  99,99
  Inne warianty
  Art.nr: 902902
  Wygodne i praktyczne spodnie z wytrzymałego materiału! Oprócz obowiązkowych kieszeni i zaczepów posiadają także ...
  Rękawice robocze
  Dostępny
  Od: 5,99 (9,99)
  Inne warianty
  Art.nr: 903009
  • Zgodność z normą EN 388
  • Wykonane ze skóry bydlęcej
  • Bardzo wytrzymałe
  Bęben na wąż 1/2" 15 m
  Niedostępny
  69,99 (79,99)
  Art.nr: 752015
  Mały, kompaktowy i łatwy w przemieszczaniu! W zestawie wąż, przyłącze kranowe, szybkozłączki oraz zraszacz.
  Pędzel angielski płaski kątowy
  Dostępny
  Od: 20,99
  Inne warianty
  Art.nr: 520075
  Ergonomicznie wygięty i wyposażony w miękki uchwyt ułatwiający malowanie.
  Farba do ścian 2,7 l
  Niedostępny
  64,99
  Art.nr: 500352
  Matowa, stopień połysku 7. Traci lepkość po około 30 minutach, ponowne nanoszenie możliwe po około 3 godzinach.
  T-shirt Hide & Sneak
  Niedostępny
  19,99 (34,99)
  Inne warianty
  Art.nr: 905380
  Niebieski t-shirt z ładnym nadrukiem trampka.
  Impregnat do drewna Decorator Bio
  3
  Od: 19,99
  Inne warianty
  Art.nr: 500820
  Żywiczny impregnat, który chroni drewno przed kaprysami pogody. Poza warstwą ochronną, zabezpieczającą przed grzybami i ...

Renowacja i wymiana elewacji

Z czasem kaprysy pogody mogą odcisnąć swoje piętno na elewacji. Zbutwiałe, popękane lub przebarwione drewno należy wymienić jeszcze zanim problem się rozwinie. Podczas wymiany elewacji nie zapomnij o sprawdzeniu belek tworzących szczelinę za drewnem. W Jula znajdziesz wiele produktów potrzebnych do naprawy elewacji.

4 wskazówki dotyczące wymiany i renowacji elewacji

1. Praca etapami

Zadbaj o to, by podczas renowacji tylko pojedyncze części domu były niezabezpieczone. Stopniowa wymiana i renowacja elewacji sprawi, że pozostałe części domu nie będą tak narażone na czynniki zewnętrzne.

2. Ściąganie desek

Ściągnij deski z elewacji. Ułatwi to łom wyciągacz. Działaj ostrożnie, aby nie uszkodzić ściany.

3. Mocowanie desek

Do przymocowania desek do elewacji użyj gwoździarki. Uzyskasz stabilną, dobrze przymocowaną konstrukcję. Pomyśl o zakupie kompresora o odpowiedniej mocy. Mamy ich wiele w ofercie!

 

4. Przycinanie końcówek

Przytnij końcówki desek wzdłuż, w kierunku ziemi i pod kątem, tworząc „skraplacz”. Dzięki temu drewno nie będzie wchłaniać wody. Do cięcia pod kątem posłuży pilarka ukosowa. Zawsze dokładnie pokrywaj końcówki drewna olejem i farbą. Zabieg ten wydatnie zwiększa wytrzymałość i odporność na wilgoć.

Wymiana okien

Wymiana okien może być dużą zmianą, a jednocześnie sporym wyzwaniem. Dlatego ważne jest, by przebiegła prawidłowo. Oczywiście ładny wygląd jest niesamowicie istotny – okna powinny też pasować do reszty domu. Najlepiej gdyby były energooszczędne, atrakcyjne cenowo i ograniczały przeciągi w porównaniu z wymienianym modelem. Przedstawiamy produkty, dzięki którym wymiana okien zakończy się sukcesem.

Zobacz produkty z działu Okucia okienne i drzwiowe 

Powiększ garderobę

Ładnie ma być nie tylko z zewnątrz, zależy nam także na wnętrzu. Dobrze jest zacząć od garderoby. Rozbuduj ją dzięki systemowi marki Tellbe. Dzięki szynom ściennym i listwom nośnym szybko stworzysz stelaż do rozbudowy. Skomponuj system przechowywania według własnych potrzeb i upodobań. W Twoich ubraniach roboczych, butach i innych domowych gadżetach wkrótce zapanuje ład.

Zobacz produkty z działu Przechowywanie 

Dodano 0 produkt do porównywarki