• Odbiór w multimarkecie już po 5h
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Zwrot zużytego sprzętu

OBOWIĄZKI JULA

1. Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 37 ust. 1 i 2 (Dz.U. 2015 poz. 1688) Jula ma obowiązek odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży lub miejscu jego dostawy, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany. 

2. Zgodnie z art. 39 pkt. 2 ww. ustawy Jula ma obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży, jak również na stronie internetowej, informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu oraz sprzedaży sprzętu wraz z dołączoną do niego informacją określoną w art. 13 ust. 1., w przypadku sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.  

PRZYJMOWANIE ZUŻYTEGO SPRZĘTU 

Każdy klient Jula kupując jeden z artykułów kwalifikowanych jako sprzęt elektryczny lub elektroniczny ma prawo do oddania w multimarkecie Jula zużytego sprzętu tego samego rodzaju. Obowiązuje tu zasada jeden za jeden (tj. przy zakupie jednej nowej lodówki klient ma prawo oddać jedną starą lodówkę). 

Klient ma również możliwość przekazania nieodpłatnie zużytego sprzętu w miejscu jego dostawy, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony. W tym przypadku prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (tel. 22 338 88 88) po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym.

Poza powyższym klient Jula może przekazać nieodpłatnie zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstwa domowego, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

Lista artykułów kwalifikowanych jako sprzęt elektryczny lub elektroniczny objęty w/w ustawą znajduje się w Punktach Obsługi Klienta.