• Zawsze darmowa dostawa do sklepu
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Trener personalny podpowiada - tak możesz ćwiczyć w domu

Nie masz czasu iść na siłownię? Przeszywające zimno i plucha zniechęcają cię do wyjścia na dwór? Poćwicz w domu! Plan treningowy ułożony przez Annę-Karinę Johansson to dziesięć prostych i skutecznych ćwiczeń, dzięki którym naprawdę poczujesz różnicę. Trening warto uzupełnić zdrową dietą, pomoże ci w tym nasz przepis na smaczny i pożywny koktajl. Zacznij ćwiczyć już dziś!

Anna-Karin Johansson – Trener personalny i dietetyk

Wiek: 39 lat

Rodzina: Partner i dwoje dzieci

Zawód: Doradca dietetyczny i trener personalny w Centrum Zdrowia w Tidaholm.

Ulubione danie: Kurczak o mocnym smaku curry, gotowane ziarna pszenicy i do tego kolorowa surówka.

Ulubione ćwiczenia: Pompki

Jak się regenerować? Najlepszym sposobem na regenerację jest zdrowe jedzenie i sen.

Inne zainteresowania: Spędzam czas z rodziną i bliskimi, a poza tym uwielbiam czytać, chętnie książki o zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Lubię też oglądać seriale.

Najlepszy sposób na regenerację: Koktajl, prysznic i chwila odpoczynku na kanapie. Potem jestem znowu gotowa do działania! 

Zestaw ćwiczeń do treningu w domu

Przysiad z hantlami

Przyrządy: Hantle

Jak ćwiczyć:

Do każdej ręki weź hantle, stań w rozkroku rozstawiając nogi na szerokość bioder. Napnij brzuch i opuść ciało zachowując kąt 90 stopni w kolanach, wróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców podczas wykonywania ćwiczenia.

Wioślarz z gumą oporową

Przyrząd: Taśma do ćwiczeń

Jak ćwiczyć:

Usiądź z wyprostowanymi nogami i umieść taśmę treningową pod stopami. Chwyć końce gumy rękami i opuść ramiona, następnie przyciągaj gumę do brzucha.

Triple X z odważnikiem kettlebell

Przyrząd: Odważnik kettlebell

Jak ćwiczyć:

Stań prosto i chwyć oburącz odważnik kettlebell. Ugnij łokcie najbardziej jak to możliwe i podnieś odważnik do góry w kierunku sufitu prostując ręce w stawach łokciowych. Na koniec ugnij łokcie opuszczając odważnik za głowę i skieruj łokcie ukośnie do góry. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie.

Ugięcia ramion z gumą treningową

Przyrząd: Taśma do ćwiczeń

Jak ćwiczyć:

Stań na taśmie i chwyć taśmę dłońmi. Ugnij ręce w łokciach przenosząc taśmę w kierunku klatki piersiowej i ramion. Opuść powoli taśmę i powtórz ćwiczenie.

Unoszenie hantli bokiem w pozycji stojącej

Przyrząd: Hantle

Jak ćwiczyć:

Stań z wyprostowanymi plecami, ugnij łokcie i podnoś hantle przed ciałem. Podnoś przedramiona okrężnymi ruchami, ale nie unoś barków. Gdy łokcie i nadgarstki są na wysokości barków pora wykonać ruch w drugą stronę.

Nacisk jednorącz na piłkę ze skłonem skrętnym

Przyrząd: Piłka do pilatesu

Jak ćwiczyć:

Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i ustaw stopy na podłodze. Umieść piłkę między udami z pomocą jednej ręki, drugą rękę załóż za głowę. Skieruj łokieć na zewnątrz. Napnij mięśnie brzucha, dociśnij odcinek lędźwiowy do podłogi i jednocześnie naciskaj piłkę wyprostowaną ręką. Utrzymując nacisk na piłkę jednocześnie unieś tułów ruchem skrętnym do góry. Powoli opuść ciało na matę i powtórz ćwiczenie.