• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Life hacks - porady i triki domowe ułatwiające życie

Life Hacks

 

Proste triki ułatwiające życie, pomagające szybko rozwiązać codzienne problemy, często przy użyciu przedmiotu o zupełnie innym przeznaczeniu. W Internecie znajdziecie je łatwo pod angielską nazwą „life hacks". Niejednokrotnie te proste triki wywołują refleksję „dlaczego sam na to nie wpadłem wcześniej?". Wybraliśmy dla Was kilka najlepszych sposobów na ułatwienie codziennego życia!

 

Pasek magnetyczny

Porządek i więcej miejsca w łazience uzyskasz dzięki paskowi magnetycznemu. Zamontuj go na ścianie a spinki do włosów, nożyczki do paznokci i pęsety zawsze będą na swoim miejscu.

Talerzyki papierowe - sprytne pakowanie

Nie będziemy ukrywać, że pakowanie kuchennej zastawy to przy przeprowadzce prawdziwe wyzwanie. Możesz jednak ułatwić sobie życie. Układając talerze w kartonie, zamiast owijać każdą sztukę w papier, przekładaj je papierowymi talerzykami. Talerze papierowe świetnie amortyzują i służą jako warstwa zabezpieczająca.

Uchwyt na ręcznik papierowy

Weź plastikowy wieszak i zrób nacięcie na środku dolnej poprzeczki - i tak oto powstał praktyczny uchwyt na ręczniki papierowe. Możesz go zawiesić na wewnętrznej stronie drzwi do spiżarki, dzięki temu zaoszczędzisz miejsce.

Praktyczna blaszka na muffinki

Blaszka na muffinki może służyć nie tylko do pieczenia. Możesz w niej zaserwować dodatki do tacos np: cebulę, ogórki czy dresingi. Albo użyć do podania dodatków do lodów - w każdym zagłębieniu umieść inna posypkę, owoce i słodkie przysmaki. Każdy będzie mógł urozmaicić lodowy deser zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Wykorzystaj zawleczki od puszek

Twoja szafa robi się za ciasna? Zawleczkę z puszki po napojach nałóż na hak od wieszaka. Następnie do kolejnego otworu w zawleczce włóż hak drugiego wieszaka. Łącząc w ten sposób wieszaki zyskujesz miejsce na kolejne ubranie. Możesz także nałożyć na wieszak łańcuszek i na kolejnych oczkach łańcuszka zawiesić więcej wieszaków.

Dekoracje ścienne z taśmy maskującej

Przydałaby się ładna ramka na zdjęcie do zawieszenia na ścianie? Żaden problem! Zrób ramki, dekoracyjne kształty czy wzory na ścianach za pomocą taśmy maskującej. Możesz również użyć ozdobnej taśmy klejącej w różnych kolorach i wzorach. Tanio, prosto i oryginalnie - rozwiązanie właśnie dla Twojego domu.