• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Pasje współczesnych Polek

Jula sprawdziła, czym pasjonują się dzisiejsze Polki

Z okazji Dnia Kobiet Jula, która wspiera aktywne, pełne pasji życie, przeprowadziła internetową ankietę, w której zapytała Polki o ich hobby. Wyniki mogą być zaskakujące: aż 78% kobiet interesuje się motoryzacją, a 96% za swoją pasję uważa aktywność fizyczną. Żeby móc realizować swoje hobby, kobiety muszą stawić czoła różnym przeciwnościom, takim jak ograniczenia czasowe czy obowiązki rodzinne. Mimo to prawie połowa ankietowanych kilka razy w tygodniu znajduje na nie czas.

W internetowej ankiecie przygotowanej przez Jula wzięły udział 453 kobiety.
Zapytano w niej Polki o ich hobby, z kim lubią je uprawiać, co je ogranicza i wreszcie czy trudno jest im te pasje realizować. Okazuje się, że współczesne kobiety mają wiele różnych zainteresowań i nie są to tylko te tradycyjnie im przypisywane, ale też takie, które do tej pory powszechnie uznawane były za typowo „męskie”. Panie lubią ruch. Największą popularnością cieszą się: jazda na rowerze (57%) i piesze wędrówki (52%), a także pływanie (29%), fitness (26%) i sporty wodne, takie jak kajaki czy żagle (18%). Aż 78% kobiet, które wzięły udział w ankiecie Jula, za swoją pasję uważa motoryzację, która do tej pory uznawana była za domenę mężczyzn.

Większość  (74%) deklaruje, że ich pasja to jazda samochodem. Motocyklem lubi jeździć 13% kobiet, natomiast 22% respondentek uznało, że nie interesuje ich motoryzacja. Poproszone o wybranie, które prace w domu i ogrodzie stanowią ich hobby, 63% ankietowanych kobiet  uznało, że jest to aranżacja wnętrz. 60% pań pasjonuje natomiast  gotowanie i pieczenie, 57 % - pielęgnacja ogrodu, a 52% - uprawa roślin. Łącznie 97% pań zadeklarowało, że ich hobby stanowią różnego rodzaju prace w domu i ogrodzie. Prawie wszystkie kobiety, które wzięły udział w ankiecie interesują się kulturą, sztuką i rozrywką.

Czytanie książek cieszy się największą popularnością (70%), następne w kolejności są: film – 66%, muzyka – 57%. Kobiety uwielbiają też podróże - wymieniło je aż 60% ankietowanych. Niestety, współczesne kobiety na drodze do samorealizacji napotykają liczne przeszkody i nie jest im łatwo oddawać się pasjom. Tylko 5% pań twierdzi, że nic ich nie ogranicza. Aż 72% jako główną przeszkodę podaje czas, kolejne problemy stanowią: pieniądze (60%) i obowiązki rodzinne (46%). Mimo licznych przeszkód prawie połowa ankietowanych swoim pasjom oddaje się kilka razy w tygodniu (48%). Według przeprowadzonej przez Jula ankiety, kobiety najchętniej uprawiają swoje hobby z partnerem lub partnerką (54%).

Jula, dzięki swojej szerokiej ofercie, inspiruje kobiety i ułatwia realizację hobby.