• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Lato

Kąpiele i letnie zabawy

Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim cieplejsza pogoda i więcej słońca. Naciesz się nimi – znajdź chwilę na wyjście na plażę lub zanurz się w basenie. Woda przyniesie Ci ulgę i ochłodę w gorące letnie dni. Warunki atmosferyczne oraz częste kąpiele mogą jednak szybko pogorszyć stan basenu. Jeśli masz basen, zadbaj o niego w odpowiedni sposób, dzięki czemu woda będzie zawsze czysta i świeża.

4 wskazówki dotyczące pielęgnacji basenu

1. Czyszczenie mechaniczne

Sitem wyłów wszystkie liście, owady i inne większe zanieczyszczenia. Wyczyść dokładnie ściany basenu i odkurz dno.

2. Kontrola wartości pH wody

Użyj testów paskowych, żeby sprawdzić wartość pH wody w basenie – powinna mieścić się w zakresie 7,2–7,6. Inne wartości mogą prowadzić do podrażnienia skóry oraz uszkodzić konstrukcję basenu. W razie potrzeby użyj środków podwyższających lub obniżających pH.

3. Chlorowanie wody

Wodę w basenie należy chlorować co 2–4 tygodnie w zależności od częstotliwości używania. Intensywna dezynfekcja wody zapobiega namnażaniu się glonów. Pamiętaj, aby środki chemiczne dodawać do wody wieczorem po ostatniej kąpieli.

 

4. Używanie środków flokulacyjnych

Jeśli basen wyposażono w filtr piaskowy, do oczyszczania wody doskonale nadadzą się środki flokulacyjne. Dzięki nim cząsteczki brudu zbiją się w większe kulki, przez co łatwiej je będzie wyłowić z basenu. Oznacza to jednocześnie, że nie trzeba będzie stosować dużej ilości środków chemicznych, aby utrzymać wodę w czystości.