• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Radość grillowania

Nakryj ogrodowy stół

Czyż jedzenie posiłków na świeżym powietrzu nie jest wspaniałe? Zawsze smakują lepiej, bez względu na to, czy jesteśmy na wycieczce, czy we własnym ogrodzie. Nakryj do stołu i zaproś rodzinę lub znajomych – niech zwykły posiłek stanie się okazją do miłego spotkania. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie artykuły niezbędne do grillowania oraz meble ogrodowe. Mamy mnóstwo wspaniałych produktów, nawet zrębki wędzarnicze i kamienie do pizzy!

Zobacz powiązane produkty 

Zamień grilla w piec do pizzy!

Już niedługo możesz nakarmić głodnych domowników chrupiącą, własnoręcznie przyrządzoną pizzą. Upiecz ją na dworze – dzięki kamieniowi do pizzy na grillu będzie to bardzo proste. Aby zobaczyć, jak to zrobić, włącz filmik, klikając pole obok.

 Pizza z grilla (892 KB - PDF)

4 podstawowe wskazówki dotyczące grillowania


1. Wybór grilla

Wybór grilla zależy od osobistych preferencji. Grill gazowy pozwala szybko uzyskać grubą i równą warstwę żaru. Grill elektryczny szybko się nagrzewa i nie generuje dymu. Grill węglowy wymaga nieco więcej pracy, ale wiele osób uważa, że węgiel nadaje potrawom bardziej charakterystyczny smak, dlatego warto poświęcić trochę czasu na przygotowania.


2. Węgiel czy brykiety

Kolejne pytanie: wybrać węgiel czy brykiety? Węgiel trzeba rozpalić około pół godziny przed rozpoczęciem grillowania. Wówczas uzyska on odpowiednią temperaturę oraz idealną, szarą powierzchnię. Brykiety trzeba rozpalić jeszcze wcześniej, aby uzyskać odpowiednią warstwę żaru, za to utrzymują one temperaturę dłużej niż węgiel.


3. Rozpalanie grilla węglowego

Szybkie rozpalenie grilla węglowego jest bardzo istotne. Łatwiej to zrobić za pomocą rozpałki. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie potrzebne produkty, np. rozpałkę w płynie, wentylator do grilla, rozpalacz, rozpałkę w kostkach i wiele innych artykułów.

 


4. Konserwacja grilla

Niezależnie od rodzaju grilla posłuży on dłużej, jeśli o niego odpowiednio zadbamy. Łatwiej jest wyczyścić ruszt grilla, jeśli jest jeszcze ciepły. Użyj szczotki do grilla, aby zeskrobać największe osady, a gdy sezon się skończy, okryj grill jednym ze specjalnych pokrowców, które również znajdziesz w naszej ofercie.