• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo na rowerze!

Poczucie bezpieczeństwa gwarantuje pewną jazdę. Dotyczy to zwłaszcza rowerzystów, którzy nie są tak dobrze zabezpieczeni i widoczni jak kierowcy samochodów. Zadbaj o bezpieczniejszą jazdę rowerem. Z naszej gazetki dowiesz się, co możesz zrobić, by poprawić bezpieczeństwo na drodze, zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

O czym należy pamiętać podczas jazdy na rowerze?

  • Inne osoby na drodze powinny Cię dobrze widzieć i słyszeć.
  • Zabezpieczenie tylnego koła oraz spinki do nogawek sprawią, że materiał nie wkręci się w szprychy.
  • Kask to podstawa!

Znajdź produkty z działu Bezpieczeństwo

Bezpieczna jazda w czterech krokach

1. Hamulce i dzwonek

Upewnij się, że Twój rower jest wyposażony we wszystko, co niezbędne. Bezpieczną jazdę zapewnią Ci dzwonek i hamulce.

2. Ochrona na łańcuch

Warto również zaopatrzyć się w osłonę łańcucha oraz zabezpieczenie tylnego koła lub spinki do nogawek, aby materiał nie wkręcił się w szprychy podczas jazdy.

3. Oświetlenie i odblaski

Dobrą widoczność umożliwią odblaski z przodu i z tyłu oraz na kołach. Światła z przodu i z tyłu to podstawa. Dołóż do tego kamizelkę odblaskową, a Twoja widoczność znacznie się poprawi.

 

4. Pamiętaj o kasku!

Zapewni ochronę najważniejszej części Twojego ciała – głowy, a przy okazji dasz dobry przykład najmłodszym. Kupując kask pamiętaj, aby dobrać odpowiedni rozmiar – ma on być dobrze dopasowany do głowy, nie przesuwać się, ale też nie być za ciasny. Później wystarczy tylko wybrać wzór i kolor, w którym wyglądasz i czujesz się najlepiej.