• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Konserwacja

Łatwa pielęgnacja!

Pielęgnacja roweru nie zajmuje wiele czasu, a jeśli o niego dbasz, możesz naprawdę sporo zyskać. Regularna konserwacja wydłuża okres użytkowania. Zmniejsza ona również ryzyko występowania kłopotliwych usterek, takich jak przebita opona czy spadający łańcuch.

O czym należy pamiętać podczas konserwacji roweru?

  • Czyść rower ostrożnie.
  • Wyczyść i nasmaruj łańcuch.
  • Bez opon ani rusz, więc poświęć im trochę uwagi!

Znajdź produkty z działu Konserwacja

Ładny i sprawny rower w czterech krokach

1. Czyszczenie

Ostrożnie wyczyść rower. Jeśli delikatnie umyjesz go wodą, szamponem i gąbką, będzie wręcz lśnił. Staraj się unikać nasmarowanych części. Następnie wytrzyj rower szmatką.

2. Łańcuch

Szczotką usuń zabrudzenia z łańcucha i zębatki. Możesz użyć zwykłej szczoteczki. Aby utrzymać łańcuch i kasetę w dobrym stanie, nasmaruj łańcuch olejem rowerowym lub lepkim, który pokryje ruchome części i odprowadzi wilgoć. Wytrzyj nadmiar oleju szmatką.

3. Opony

Sprawdź, czy opony nie są pęknięte oraz czy zostały odpowiednio napompowane. Ciśnienie zależy od wielu czynników, takich jak masa ciała rowerzysty czy rodzaj opony. Zazwyczaj jest ono podane na boku opony. Napompuj oponę do wybranej wartości ciśnienia, używając pompki z ciśnieniomierzem. Warto mieć ze sobą praktyczną pompkę ręczną na wypadek przebicia opony.

 

4. Hamulce

Nie wolno również zapomnieć o sprawnych hamulcach. Jeżeli wyglądają na zużyte, spróbuj wyregulować linkę przy regulatorze na rączce hamulca. Czasami wystarczy wymiana gumki hamulcowej. W Jula znajdziesz wszystko, co potrzebne do tego typu napraw.

Zadbaj o rower we właściwy sposób!

Zobacz film.