• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Wymiana opon

Wygodna wymiana opon!

Podstawowym zadaniem posiadacza samochodu jest wymiana opon. Trzeba to zrobić co najmniej dwa razy w roku. Przydadzą się do tego odpowiednie narzędzia.

O czym warto pamiętać podczas wymiany opon w samochodzie:

  • Umieść podnośnik pod punktami nośnymi samochodu.
  • Korzystaj z mocnego i solidnego podnośnika.
  • Śruby dokręcaj zawsze po przekątnej.

Znajdź produkty:

 Podnośniki
 Klucze udarowe
 Narzędzia do ogumienia

Wygodna wymiana opon!

Dużo rzeczy chcemy robić samodzielnie, ponieważ chcemy oszczędzić, a efekt jest zgodny z oczekiwaniami. Ważne jest jednak, by robić to prawidłowo.

O czym warto pamiętać podczas montażu kół:

  • Aby zapewnić odpowiednią siłę dokręcania, użyj klucza dynamometrycznego.
  • Nałóż smar lub pastę miedzianą, aby ułatwić dokręcanie.
  • Sprawdź ciśnienie powietrza i dokręć śruby.

Znajdź produkty:

 Narzędzia nasadowe i nasadki
 Środki smarujące
 Kompresory i akcesoria

Perfekcyjna wymiana opon w czterech krokach

1. Stabilne położenie

Przed rozpoczęciem wymiany ustaw samochód na płaskim podłożu, zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć bieg. Umieść podnośnik pod punktami nośnymi samochodu (znajdziesz je w książce obsługi pojazdu). Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo podczas podnoszenia.

2. Demontaż i montaż kół

Odkręć śruby, używając klucza do kół lub elektrycznego klucza udarowego. Pamiętaj o odkręcaniu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, po przekątnej. Podczas dokręcania śrub nałóż na nie smar lub pastę miedzianą. Aby zapewnić odpowiednią siłę dokręcania, użyj klucza dynamometrycznego. Dokręcaj w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, po przekątnej.

3. Kontrola bezpieczeństwa

Na koniec ostrożnie opuść samochód i sprawdź ciśnienie powietrza. Dokręć wszystkie śruby, aby upewnić się, że są poprawnie zamocowane. Dla dodatkowej pewności zalecamy wykonanie krótkiej jazdy próbnej.

4. Środek do czyszczenia felg

Dobrze jest wyczyścić opony przed odłożeniem ich do przechowywania. Zastosuj środek czyszczący do felg Wheel Clean marki Hamron. Uzyskał on najlepszą ocenę w teście przeprowadzonym przez szwedzkie czasopismo motoryzacyjne „Vi Bilägare”. Zastosuj go, a felgi będą lśniły!