• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 30 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Wspaniałe chwile w ogrodzie!

Film

Nasze porady dotyczące grilli, pielęgnacji trawnika i mebli ogrodowych!

Wspaniałe chwile w ogrodzie!

Oto oferta, dzięki której Twój ogród rozkwitnie i stanie się miejscem prawdziwego relaksu. Grille z akcesoriami, kosiarki i systemy nawadniające to tylko niektóre z produktów, które uczynią z niego Twoją oazę. Nie zapomnij zapoznać się z naszym asortymentem mebli ogrodowych, namiotów imprezowych i pawilonów ogrodowych. Na przykład meble z technorattanu są odporne na warunki atmosferyczne i w zasadzie nie wymagają konserwacji.

Zobacz wszystkie produkty z działu ogród 

Sposoby na piękny trawnik

Stworzenie wymarzonego trawnika jest łatwiejsze, niż myślisz. Nie zajmuje też dużo czasu. Oto produkty i porady, które pomogą Ci w pielęgnacji trawnika.

Zobacz wszystkie produkty z działu narzędzia do pielęgnacji ogrodów 

Piękny trawnik w 4 krokach

1. Porządkowanie

Aby uzyskać piękny trawnik, należy o niego odpowiednio zadbać. Na tym polega Twoje zadanie. Na początku oczyść go z liści, gałązek i innych zanieczyszczeń. Wygrab niepotrzebny mech.

2. Nawożenie

Nawóz pomaga zwalczać mech, który często stanowi poważny problem. Zawarte w nawozie składniki odżywcze są nieprzyswajalne dla mchu, a jednocześnie mają dobroczynny wpływ na trawę. Pamiętaj, by nawozić trawnik wiosną i powtarzać tę czynność latem.

3. Koszenie

Trawnik należy kosić często na średnią wysokość, nie krócej niż na 3–4 cm. Dzięki temu będzie zielony i bujny! Zbyt krótkie strzyżenie trawnika może spowodować problemy ze wzrostem trawy. Obecnie do wyboru jest wiele rodzajów kosiarek.

 

4. Czyszczenie i dalsza pielęgnacja

Zgarnij grabiami resztki trawy, która została po koszeniu. Następnie wystarczy kontynuować pielęgnację, nawożąc trawnik i regularnie go przycinając.

Greenworks – bezprzewodowe prace ogrodowe!

W naszym asortymencie znajdziesz wiele niezwykle wydajnych urządzeń elektrycznych marki Greenworks oraz narzędzia ogrodowe, które ułatwią Ci swobodną pracę w ogrodzie. Możesz użyć tego samego akumulatora do wielu maszyn. Oferujemy urządzenia na akumulatory 24 V i 40 V, a także wariant 230 V podłączany do gniazda ściennego.

Zobacz wszystkie produkty z Greenworks

Skuteczne łupanie drewna

Ręczne rąbanie drewna może być świetną gimnastyką. Łatwiej jednak będzie skorzystać z łuparki. Pozwala ona zaoszczędzić siły i korzystnie wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Zobacz wszystkie produkty z kategorii drewno i ścinka 

Obsługa łuparki – 4 porady

1. Wybierz łuparkę odpowiednią do danej pracy

Im grubsze kłody i twardsze drewno, tym większą siłę nacisku powinno mieć urządzenie. Istotne jest również, by długość łuparki była dostosowana do długości materiału. Jula oferuje duży wybór łuparek, dzięki czemu na pewno znajdziesz odpowiednie urządzenie.

2. Pamiętaj o bezpieczeństwie

Łuparki są wyposażone w zabezpieczenia zmniejszające ryzyko obrażeń. Może jednak dojść do odrzutu kawałków drewna i wiórów. Pamiętaj o bezpieczeństwie – zakładaj porządne obuwie, rękawice, środki ochrony słuchu i okulary ochronne.

3. Przydatne akcesoria

Istnieje wiele akcesoriów ułatwiających łupanie drewna. Dostępne są między innymi kliny wielofunkcyjne, stojaki na łuparkę, taczki na drewno oraz narzędzia umożliwiające skonstruowanie własnego stojaka na drewno. Oferujemy również gotowe artykuły do przechowywania drewna.

 

4. Przechowuj drewno w odpowiedni sposób.

Po rozłupaniu drewno wysycha szybciej. Lepiej nadaje się również do rozpałki. Pamiętaj, aby kłaść drewno korą w dół, dzięki czemu szybciej wyschnie. Stos drewna należy umieścić w suchym miejscu, z którego łatwo odpływa woda. Konieczne jest również zachowanie cyrkulacji powietrza pomiędzy drewnem a podłożem i ścianami. Dlatego należy pozostawić między nimi odstęp.

Systemy nawadniające

Niezależnie od tego, czy masz trawnik, czy szklarnię lub mały balkon, zawsze możesz nabrać ochoty na uprawę roślin. Mamy w ofercie mnóstwo akcesoriów do nawadniania, które sprawdzą się zarówno w szklarni, jak i w donicy na balkonie.

Zobacz wszystkie produkty z kategorii nawadnianie i osuszanie