Przejdź dalejPrzejdź do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do wyników wyszukiwania
  • Odbiór w sklepie nawet w 2 godziny
  • Dostawa do sklepu za 0 zł
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
Jula

Zwrot zużytego sprzętu

W sklepach stacjonarnych Jula możesz również oddać zużyty sprzęt.

  • Każdy klient Jula kupując jeden z artykułów kwalifikowanych jako sprzęt elektryczny lub elektroniczny ma prawo do oddania w multimarkecie Jula zużytego sprzętu tego samego rodzaju. Obowiązuje tu zasada jeden za jeden (tj. przy zakupie jednej nowej lodówki klient ma prawo oddać jedną starą lodówkę)
  • Klient ma również możliwość przekazania nieodpłatnie zużytego sprzętu w miejscu jego dostawy, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony. W tym przypadku prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta pod numerem 22 338 88 88, po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym
  • Poza powyższym klient Jula może przekazać nieodpłatnie zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstwa domowego, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych​​​​​

Lista artykułów kwalifikowanych jako sprzęt elektryczny lub elektroniczny znajduje się w Punktach Obsługi Klienta.

OBOWIĄZKI JULA

  1. Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 37 ust. 1 i 2 (Dz.U. 2015 poz. 1688) Jula ma obowiązek odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży lub miejscu jego dostawy, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  2. Zgodnie z art. 39 pkt. 2 ww. ustawy Jula ma obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży, jak również na stronie internetowej, informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu oraz sprzedaży sprzętu wraz z dołączoną do niego informacją określoną w art. 13 ust. 1., w przypadku sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

Zobacz więcej: Sprzęt elektroniczny, elektryczny