• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Wycofane produkty

WAŻNE INFORMACJE KONSUMENCKIE – Ostrzeżenie dotyczące produktu

2021-09-16

Plafon – numer artykułu 004674

Jula Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie informuje, że wyrób: PLAFON 26 nr 004674, EAN: 7330571362775, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 2 czerwca 2016 r. w sprawie wymagań dla sprzętu elektrycznego, tj. wymagań w zakresie zabezpieczenia użytkownika przed porażeniem prądem elektrycznym. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postepowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dotyczy niektórych serii KLIMATYZATORA 3,5 KW ANSLUT o nr 007-020.

2021-08-17

Ostrzeżenie! Wezwanie do zwrotu produktu celem kontroli

Otrzymaliśmy informację od producenta, że niektóre klimatyzatory marki Anslut o nr art. 007-020 mogą być obarczone wadą potencjalnie prowadzącą do pożaru urządzenia.

Dotyczy to wyłącznie urządzeń sprzedawanych w okresie od kwietnia do sierpnia 2020 r. i o numerze seryjnym 72627201 /72661601 / 72662101.
Prosimy klientów o sprawdzenie, czy zakupiony produkt należy do którejś z wymienionych serii.

W przypadku nabycia produktu z danej serii należy zaprzestać użytkowania i zwrócić produkt do najbliższego multimarketu Jula, skąd urządzenie zostanie przekazane do dalszej kontroli i ewentualnej naprawy serwisowej. W takiej sytuacji otrzymasz informację, gdy produkt będzie gotowy do odbioru. Kontrola urządzenia jest oczywiście bezpłatna.

1. Sprawdź, czy to ostrzeżenie dotyczy Twojego klimatyzatora marki Anslut o numerze 007-020, jeśli zakupiono go w okresie od kwietnia do sierpnia 2020 r.
2. Ostrzeżenie dotyczy wyłącznie produktów o numerze seryjnym 72627201 / 72661601 / 72662101. Numer seryjny jest częścią numeru EAN umieszczonego z boku urządzenia – zob. zdjęcia.
3. Jeśli Twoje urządzenie należy do którejś z tych serii, zwróć je do najbliższego multimarketu Jula, skąd zostanie przekazane do serwisu w celu kontroli i ewentualnej naprawy.
4. Po przeprowadzeniu kontroli otrzymasz powiadomienie o możliwości odbioru klimatyzatora.

W przypadku pytań skontaktuj się z działem obsługi klienta Jula: www.jula.pl/Obsluga Klienta/

Przepraszamy za utrudnienia i ewentualne problemy spowodowane tą sytuacją.

Jula AB

Nadmuchiwana kamizelka ratunkowa MARINE POOL Nr. art: 427-633, 427-632 

Informacja o konieczności naprawy produktu

Wykryto zagrożenie bezpieczeństwa związane z nabojem CO2 do kamizelek ratunkowych (patrz oznaczenie modelu poniżej). Zagrożenie wiąże się z możliwością wysunięcia się naboju CO2 z kamizelki, przez co nie będzie możliwe jej napompowanie. Nadmuchiwane kamizelki ratunkowe z tą wadą zostały wyprodukowane przed 2020 r. Rok produkcji podano na etykiecie w środku kamizelki. Aby upewnić się, że nabój nie wypadnie, należy zamontować mechanizm blokujący. Element ten można zamówić w multimarketach Jula lub kontaktując się z Działem Obsługi Klienta pod https://www.jula.pl/obsluga-klienta/skontaktuj-sie-z-nami/. Otrzymasz tam również dodatkową informację i pomoc.

Wytyczne są wymogiem Wydziału ds. Bezpieczeństwa Produktu szwedzkiego Urzędu Ochrony Konsumentów i mają zastosowanie do wszystkich nadmuchiwanych kamizelek ratunkowych dostępnych na rynku.

Dokonując zgłoszenia w sklepie lub w Dziale Obsługi Klienta, podaj typ mechanizmu zwalniającego (UML lub Halkey-Roberts), aby otrzymać prawidłowy zestaw montażowy.

Modele, których dotyczy komunikat:

  • Classic 150N (oznaczone wytłoczonym symbolem Halkey-Roberts na mechanizmie zwalniającym). Podaj numer artykułu R027491
  • AERO PLUS 165N (oznaczone wytłoczonym symbolem UML na mechanizmie zwalniającym). Podaj numer artykułu R027384

Typ kamizelki ratunkowej można sprawdzić na etykiecie kamizelki lub na oznaczeniu mechanizmu zwalniającego.

Jeśli nie macie pewności, czy kamizelka jest wyposażona w mechanizm blokujący, otwórzcie ją i sprawdźcie, czy w środku jest zamontowany uchwyt.


Life_Jacket_Detail.png

UWAGA: To działanie nie zwalnia z obowiązku sprawdzenia naboju CO2 przed użyciem. Zalecana częstotliwość serwisowania zgodnie z informacją od Marine Pool to 24 miesiące. Jeśli kamizelka ratunkowa zostanie przekazana do serwisowania w Jula, personel Jula zamontuje mechanizm blokujący.


mapo_l.png

WAŻNE INFORMACJE KONSUMENCKIE – Ostrzeżenie dotyczące produktu

Drogi Kliencie,

z uwagi na stwierdzone wady konstrukcyjne i istniejące tym samym zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika prosimy o niezwłoczne zaprzestanie korzystania z nabytych w multimarketach Jula grilli węglowych Axley o nr art.: 004-528, 004-660 oraz 007-513.

Wadliwe grille węglowe można zwrócić w dowolnym multimarkecie Jula na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Sklepy przyjmą zwrot wadliwych grilli węglowych również w przypadku braku dowodu zakupu towaru.

Przepraszamy za wszystkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Jula Poland Sp. z o.o.

Zatrzymana latarka czołowa IPX3 600LM o numerze artykułu 002529

Punkt lutowania w ładowarce do latarki czołowej zawiera wysokie ilości ołowiu. Produkt nie jest niebezpieczny dla użytkownika przy normalnym użytkowaniu. Ołów stanowi zagrożenie dla środowiska. Ważne, aby zużyty produkt zwrócić z powrotem do sklepu Jula lub do odbioru odpadów elektrycznych. Klient może zwrócić produkt zakupiony przed 12 sierpnia 2019 r. do sklepu Juli i odzyskać pieniądze. Produkty sprzedawane od grudnia 2019 roku spełniają wymagania dyrektywy RoHs (nie zawierają ołowiu).

Przepraszamy za wszystkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Lampy punktowe o numerze artykułu 423325 zostają wycofane ze sprzedaży

OSTRZEŻENIE! Lampy punktowe o numerze artykułu 423325 zostają wycofane ze sprzedaży

Niektóre egzemplarze lamp punktowych (nr art. 423325) mogą mieć wadę produkcyjną – nieuziemioną metalową oprawkę żarówki.

Komunikat dotyczy wyłącznie lamp punktowych o numerze partii 2201448, które były sprzedawane między 17.06.2019 a 29.10.2019. W niektórych lampach niepoprawnie zamontowano podkładki, w wyniku czego metalowe części produktu nie są odpowiednio uziemione. Zetknięcie się lampy z przewodem z napięciem może spowodować pojawienie się napięcia na niezabezpieczonych metalowych elementach produktu. Lampy o numerze partii 2201448 można zwrócić lub wymienić na inny model w sklepie stacjonarnym.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za zrozumienie.

Wszelkie zapytania proszę kierować do Działu obsługi klienta

WAŻNE INFORMACJE KONSUMENCKIE – Ostrzeżenie dotyczące produktu

Piła marki Scheppach o numerze HM90SL ma istotną wadę. Prosimy o nieużywanie piły i o niepodłączanie jej do zasilania przed usunięciem wady.

Firma Scheppach opracowała proste, sprawdzone rozwiązanie pozwalające na wyeliminowanie usterki. Należy założyć na obudowę lasera izolowaną ochronę przeciwlaserową.

Pakiet naprawczy opracowany przez firmę Scheppach można zamówić samodzielnie. W tym celu należy skontaktować się z działem obsługi klienta Jula pod drogą mailową. Pakiet zostanie dostarczony bezpłatnie wraz z instrukcją obsługi oraz akcesoriami montażowymi, gdy tylko firma Scheppach go przygotuje. Ważne – nie należy używać piły do czasu usunięcia wady.

Niebezpieczeństwo/ryzyko: NIEBEZPIECZEŃSTWO PORAŻENIA PRĄDEM przy dotknięciu obudowy lasera. Zagrożenie życia.

Pilarka poprzeczna i ukosowa HM90SL
Marka: „Scheppach”
EAN: 4046664071686
Numer artykułu Jula: 006981

Opis problemu:

Pilarka poprzeczna i ukosowa podłączona do zasilania może wytworzyć na mosiężnej obudowie napięcie o wartości 230 V. W chwili obecnej nie można wykluczyć, że w przypadku dotknięcia obudowy, jeśli ciało użytkownika jest uziemione, może powstać poważne niebezpieczeństwo (obrażenie ciała, zagrożenie życia)

Przepraszamy za wszystkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.