• Zawsze darmowa dostawa do sklepu
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Jak uchronić się przed komarami?

Dla wielu komary są jedną z najgorszych bolączek w lecie. Może jesteś jednym z nich? Nie pozwól, aby te małe owady uniemożliwiły Ci spędzanie czasu nad wodą lub w ogrodzie! Oto trzy proste wskazówki, jak zapobiegać ukąszeniom komarów.

 

1. Wybierz odpowiednie ubrania

Komary dobrze odróżniają kontrasty oraz szukają cienia i ciemnych powierzchni, więc wybór jasnych ubrań może być dobrym rozwiązaniem. Dobrze jest również wybrać ubrania, które są przewiewne i luźne, ponieważ komary łatwiej dostaną się do Twojej skóry, jeśli jesteś ubrany w przylegającą do ciała i ciasną odzież.

 

2. Przejrzyj swój ogród i otoczenie domu.

Pamiętaj, aby pozbyć się zbędnej, zebranej w ogrodzie wody, na przykład w rynnach. Utrudni to komarom składanie nowych jaj. Usuń także wszelkie zarośla i krzewy niestanowiące ozdoby Twojego ogrodu, aby komary nie mogły się ukryć przed ptakami i nietoperzami.

 

3. Użyj moskitiery

Moskitiera w oknie zapobiega przedostawaniu się komarów do domu, a zawieszona nad łóżkiem ochroni Cię podczas snu. Jeśli w Twoim ogrodzie jest naprawdę dużo komarów, rozsądnym rozwiązaniem będzie także używanie kapelusza z moskitierą, aby zapobiec ukąszeniom komarów na twarzy i szyi.