• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Ogrzej swój dom

Jak mogę podnieść temperaturę wewnątrz domu? Prawdopodobnie każdy kiedyś zastanawiał się, co zrobić, aby mieć w domu cieplej – bez względu na to, czy mowa o domu jednorodzinnym, czy mieszkaniu. W tym artykule zebraliśmy porady i wskazówki dotyczące kilku produktów grzewczych, które mogą się przydać do ogrzewania domu.

Grzejnik – wygodne i wydajne źródło dodatkowego ciepła niewymagające konserwacji

Potrzebujesz mieć nieco cieplej w sypialni lub salonie, kiedy na zewnątrz robi się naprawdę zimno? Grzejniki elektryczne i olejowe nie wymagają konserwacji, są przenośne i wygodne, gdyż można je łatwo przetransportować tam, dokąd potrzeba. Wiele modeli można także zamontować na ścianie, jeśli zdecydujesz się na stałe ogrzewanie na prąd w domu.

 

O czym należy pamiętać podczas kupna grzejnika?

Jakiej mocy (W) powinien być grzejnik? Obowiązuje ogólna zasada, że w znormalizowanym pomieszczeniu potrzeba około 60–75 W/m². W pomieszczeniu o powierzchni 10 m² będzie zatem potrzebny grzejnik o mocy 600–750 W. Twoje potrzeby grzewcze mogą się jednak różnić w zależności od izolacji budynku, grubości okien i wysokości stropu.

Termostat elektroniczny czy bimetaliczny? Termostaty elektroniczne są zwykle uważane za dokładniejsze i zapewniają nieco bardziej równomierne grzanie, poza tym często są cichsze. Dlatego też będą lepsze do pomieszczeń wrażliwych na zmiany dźwięków i temperatur. Termostat bimetaliczny to termostat mechaniczny i sprawdzi się doskonale do grzejników, które stanowią ogólne dodatkowe źródło ciepła.

Co to jest grzejnik olejowy? Grzejniki olejowe są wypełnione olejem. Zamiast powietrza wewnątrz grzejnika znajduje się olej, który zapewnia równomierne promieniowanie ciepła na całej powierzchni grzejnika. Ze względu na to, że rozgrzanie takiego grzejnika trwa dłużej, przy takim modelu może być łatwiej znaleźć odpowiednią temperaturę.

Termowentylatory – kiedy potrzebujesz szybko ogrzać pomieszczenie

Termowentylatory to rozwiązanie odpowiednie, kiedy potrzebujesz szybko ogrzać pomieszczenie, startując z niskiej temperatury. Nadają się szczególnie dobrze do ogrzania zimnego garażu czy warsztatu przed pracą albo podczas remontów. W kategorii termowentylatorów znajduje się także grzejnik konwektorowy, który z wyglądu przypomina zwykły grzejnik, jednak jest dodatkowo wyposażony we wbudowany wiatrak, aby móc szybko rozprowadzić ciepło.

Wykorzystaj maksymalnie kominek

Wykorzystaj w większym stopniu kominek, piecyk czy palenisko, kupując do nich odpowiednie akcesoria. Akcesoria kominkowe i produkty do rozpalania to oczywistość, ale warto zainteresować się niezwykle wydajnym wentylatorem kominkowym. Umieszcza się go przy kominku, aby rozprowadzał ciepło dalej do pomieszczenia. Jednak jego największą zaletą jest zasilanie na ciepło z kominka, stąd nie potrzeba używać prądu.