• Darmowa dostawa do multimarketu
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Wybierz właściwe oświetlenie do domu

W domu spędzamy dużo czasu, a żeby czuć się w nim dobrze, musimy zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać oświetlenie do wszystkich pomieszczeń w Twoim domu.

Dobre oświetlenie korytarza

Korytarz jest miejscem, w którym witamy gości, ubieramy się i przeglądamy w lustrze przed wyjściem. Dlatego warto zaplanować go praktycznie i wyposażyć go w intensywne światło. Do tego celu dobrze nadaje się oświetlenie górne z mocną lampą. Lampy punktowe będą odpowiednie do oświetlenia konkretnych punktów w pomieszczeniu, np. odzieży, lustra lub tablicy z informacjami.

Oświetlenie pokoju dziennego

Pokój dzienny zwykle służy do wielu czynności, począwszy od zabawy, przez oglądanie telewizji czy relaks przy książce, aż po spotkania w towarzystwie przyjaciół i bliskich. W miejscu, gdzie czytasz, warto zamontować światło punktowe, a za telewizorem podświetlenie. Zastanów się, co gdzie się dzieje, i oświetl powierzchnie, które chcesz zaakcentować. Pamiętaj jednak, że zbyt mocno oświetlone wnętrze może wydawać się surowe i zimne.

Oświetlenie kuchni bez przyciemniania

W kuchni zwykle sporo się dzieje. To tam codziennie przygotowuje się i spożywa posiłki. Nad blatami roboczymi sprawdzą się na przykład świetlówki, tablice oświetleniowe lub lampy punktowe. Nad stół jadalniany wybierz jedną z naszych lamp sufitowych, która powinna pasować do stołu. Do większych stołów zwykle lepiej pasuje żyrandol z kilkoma źródłami światła niż jedna duża lampa, gdyż wariant pierwszy daje więcej światła. Pamiętaj, że abażur powinien być przeciwodblaskowy.

Nowoczesne czy klasyczne oświetlenie sypialni?

W sypialni powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie główne, czyli lampę sufitową, która emituje mocne światło i pasuje do stylu pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na sypialni w klasycznym stylu, symetrycznie rozmieszczone lampki ścienne to prosty trik na to, by przestrzeń wyglądała na dobrze zorganizowaną. Z kolei osoby, które preferują styl nowoczesny, mogą na stoliku nocnym umieścić lampkę biurkową i zrezygnować z lampek ściennych.