Przejdź dalejPrzejdź do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do wyników wyszukiwania
 • Odbiór w sklepie nawet w 2 godziny
 • Dostawa do sklepu za 0 zł
 • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
 • 60 dni na zwrot
Jula

Pięć kroków do idealnego basenu

W końcu nadszedł czas, aby napełnić basen przed sezonem? Wyobraź sobie pływanie w basenie z błękitną, przezroczystą i pachnącą chlorem wodą. Brzmi kusząco? Skorzystaj z naszych produktów do czyszczenia basenów w pięciu krokach – a Twój basen będzie idealny!

Jak uzyskać czysty basen w pięciu krokach?

1. Ustabilizuj wartość pH
2. Zdezynfekuj chlorem
3. Pozbądź się glonów
4. Uzyskaj przezroczystą wodę
5. Dbaj o czystość na bieżąco

1

Zmierz i wyreguluj wartość pH

Basen jest już napełniony i rodzina ma ochotę popływać. Zanim jednak zanurzycie się w wodzie, trzeba zmierzyć jej kwasowość czyli wartość pH. Służą do tego paski testowe pH, które po zamoczeniu w wodzie pokazują jej odczyn za pomocą kolorów. Optymalna wartość pH w basenie wynosi od 7,0 do 7,6 – działanie chloru jest wtedy najlepsze. Aby podwyższyć lub obniżyć tę wartość, użyj preparatu do regulacji pH + albo –.

Co się stanie, jeśli pH będzie zbyt wysokie lub niskie?

Zbyt wysoka wartość pH skutkuje wodą alkaliczną, która może podrażniać skórę, powodować zaczerwienienie oczu i prowadzić do osadzania się kamienia w basenie. Zbyt niska wartość pH skutkuje wodą kwaśną, która może prowadzić do rozkładu metali w basenie.

Jak często należy sprawdzać pH w basenie?

Wartość pH w basenie sprawdzaj raz w tygodniu. Na poziom pH wody wpływają różne czynniki, takie jak temperatura powietrza i liczba kąpiących się osób.

2

Zdezynfekuj chlorem

Brud, bakterie i glony mają się świetnie w dobrze izolowanym basenie. Dlatego ważne jest dezynfekowanie go chlorem. Szybko rozpuszczalny chlor do basenów skutecznie zwalcza grzyby i bakterie oraz zapewnia przezroczystą wodę – to doskonały wybór do nowo napełnionego basenu. Aby utrzymać dobry stan wody w basenie, regularnie stosuj chlor o standardowym działaniu lub tabletki chlorowe o długotrwałym działaniu.

Jak często należy dodawać chlor?

Po pierwszej dezynfekcji chlorem początkowym i przejściu na tabletki chlorowe o długotrwałym działaniu, należy je dodawać raz w tygodniu.

Pamiętaj!

Do wody można wejść dopiero po upływie 12 godzin od dodania chloru. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie chloru wieczorem i skorzystanie z basenu rano.

3

Pozbądź się glonów

Zielona woda niekoniecznie zachęca do kąpieli. Zastosuj preparat zwalczający glony, aby się ich pozbyć. Środek przeciwko glonom dodany po zdezynfekowaniu basenu chlorem zapobiegnie rozwojowi nowych glonów i sprawi, że woda będzie bardziej przezroczysta.

4

Przezroczysta woda dzięki flokulacji

Woda jest mętna pomimo dezynfekcji chlorem i zwalczenia glonów? W takim przypadku możesz wypróbować flokulant. Środek ten koaguluje zanieczyszczenia w wodzie i ułatwia ich wychwytywanie przez system filtracji lub odkurzacz basenowy. Rezultatem jest piękna przezroczysta woda zachęcająca do kąpieli w basenie.

Pamiętaj!

Aby uzyskać właściwy efekt działania flokulantu, powinieneś najpierw ustabilizować pH basenu!

5

Utrzymaj czystość w basenie

Po ustabilizowaniu wartości pH, dodaniu chloru i uzyskaniu przezroczystej wody, Twoim celem będzie naturalnie utrzymanie tej czystości. Na ścianach i dnie Twojego basenu powstały nieładne osady kamienia? Użyj środka odkamieniającego. Gdy na elementach basenu i narzędziach nagromadzą się sadza, tłuszcz i inne zanieczyszczenia, zastosuj środek odtłuszczający.

13 produktów

Stapar

Preparat zwalczający glony 5 l

99.-

 • Zapobiega namnażaniu się glonów
 • Oczyszczanie wody w basenie
Dostępny tylko w sklepach stacjonarnych

Kayoba

Pływak dozujący

1499

 • Do tabletek chlorowych
 • Regulowany przepływ
Dostępny online

Jilong

Pływak dozujący

999

 • Regulowany przepływ
Dostępny tylko w sklepach stacjonarnych

Stapar

Preparat zwalczający glony 1 l

3499

 • Zapobiega namnażaniu się glonów
 • Oczyszczanie wody w basenie
Dostępny tylko w sklepach stacjonarnych