• Zawsze darmowa dostawa do sklepu
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Wyprawy i biwakowanie na łonie natury

Wyprawy i biwakowanie na łonie natury przyciągają wiele osób, które chcą się przekonać, na czym polega prawdziwy camping. Wielu może się wydawać, że spanie pod namiotem oznacza praktyczne wyzwania, my się z tym jednak nie zgadzamy. Kilka prostych wskazówek i właściwe akcesoria zapewnią Ci udany wypoczynek – nieważne, czy planujesz biwak w ogrodzie, wędrówkę czy daleką wyprawę nad jezioro.

Odpowiednio zapakowany plecak

Na wycieczkach najodpowiedniejszym rodzajem bagażu jest plecak, dzięki któremu mamy wolne ręce. Aby zagwarantować sobie komfort, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach pakowania plecaka.

  • Ciężkie przedmioty należy umieszczać blisko pleców, aby łatwiej zachować równowagę.
  • Na wierzchu zapakuj przedmioty często używane i te, które trzeba szybko wyjąć, np. płaszcz przeciwdeszczowy.
  • Chcesz przymocować coś do plecaka? Użyj pasów, które można dobrze zapiąć.

Solidna odzież na każdą pogodę

Jeśli wybierasz się na wyprawę na łono natury, ważna jest odpowiednia odzież rekreacyjna. Musi być odporna na wilgoć i wiatr, a jednocześnie zapewniać wygodę. Nie oznacza to jednak, że musisz sobie sprawić zupełnie nową garderobę. Jeśli zamiast tego skupisz się na kilku najistotniejszych ubraniach, będzie to już połowa sukcesu. Oto najważniejsze ubrania:

  • Spodnie turystyczne
  • Nieprzemakalne buty trekkingowe
  • Kurtka trekkingowa z praktycznymi funkcjami 

Przybory do przygotowywania posiłków na zewnątrz

Przygotowywanie posiłków na zewnątrz – być może nawet na bazie produktów, które uda Ci się zebrać – to wyjątkowe doświadczenie samo w sobie. Mamy wszystko, co Ci w tym pomoże: począwszy od kuchenek elektrycznych i gazowych po turystyczne garnki i sztućce. Zadbaj o smaczny posiłek na biwaku – to wcale nie musi być trudne.

Wybór namiotu i osprzętu

Planując biwak, namiot jest oczywiście najważniejszą rzeczą, w którą musisz się wyposażyć. Namiot kupuje się zwykle, kierując się liczbą osób, które mają w nim nocować, ale czasami dobrze jest wyposażyć się w większy model. Dodatkowa przestrzeń np. na przechowywanie oznacza dodatkowy komfort. Następnie trzeba wybrać osprzęt, który dodatkowo ułatwi nam biwakowanie.

Dobrze zaplanowany nocny wypoczynek

Dobre samopoczucie zależy w dużej mierze od odpowiedniego wypoczynku w nocy – również kiedy śpisz pod namiotem. Osobom, które nie chcą zabierać zbyt wielu rzeczy, często wystarcza karimata. Można też zdecydować się na samopompującą matę, która zapewni nieco więcej wygody. Wybierz wyjątkowo gruby materac oraz dobrą pompkę. Dzięki temu poranek przywitasz z radością i z nowymi siłami. Oferujemy również ciepłe, wygodne śpiwory odpowiednie do różnych zakresów temperatur.