• Zawsze darmowa dostawa do sklepu
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
  • 15.000 produktów do wyboru

Zabezpiecz swój dom przed pożarem

Niektórych rzeczy nie należy zaniedbywać, dlatego już dziś zadbaj o odpowiednią ochronę przeciwpożarową Twojego domu – to coś, co nie kosztuje wiele, a może uratować życie. W razie pożaru ważny jest właściwy sprzęt. Poniżej zebraliśmy wskazówki, jak możesz zapobiec pożarom w Twoim domu oraz rady odnośnie do sprzętu, którego możesz potrzebować.

5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego

1. Zadbaj o działający czujnik dymu, koc gaśniczy i gaśnicę

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu.

2. Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego

Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz.

3. Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD

Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką.

4. Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową

Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu. 

5. Przygotuj plan ewakuacji

Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce. Jeśli w Twoim domu jest więcej niż kilka pięter, dobrym pomysłem jest zakup drabiny pożarowej, którą można rozłożyć i użyć do wydostania się z górnych pięter.

Dbaj o czujnik dymu

Aby mieć pewność, że czujnik dymu działa poprawnie, należy go regularnie kontrolować, np. raz w miesiącu wciskając przycisk testowy. Do tego co najmniej raz w roku czyść czujnik z kurzu i ewentualnie zmień baterie, jeśli pojawi się ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii.