Przejdź dalejPrzejdź do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do wyników wyszukiwania
  • Odbiór w sklepie nawet w 2 godziny
  • Dostawa do sklepu za 0 zł
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
Jula

Do 2030 roku Jula będzie neutralna klimatycznie

Mamy świadomość, że nasza działalność nie pozostaje bez wpływu na klimat. Z tego powodu Jula postanowiła osiągnąć neutralność klimatyczną najpóźniej do roku 2030. Chcemy osiągnąć ten cel dzięki stosowaniu energii odnawialnej oraz eliminacji paliw kopalnych z naszych transportów!

Stawiamy na energię odnawialną

Chcemy, aby cała kupowana przez nas energia elektryczna pochodziła ze źródeł odnawialnych. Poza tym wiemy, że ogromne znaczenie ma ograniczenie zużycia energii oraz znalezienie praktycznych sposobów produkowania własnej zielonej energii. Na przykład wszystkie nasze multimarkety wyposażyliśmy w energooszczędne oświetlenie LED. Na dachu naszego magazynu centralnego znajduje się farma fotowoltaiczna produkująca energię o mocy 2500 MWh/rocznie – taka ilość energii wystarczy do ogrzania prądem 150 standardowej wielkości domów jednorodzinnych. A to dopiero początek! Poza tym koncern Jula jest właścicielem kilku elektrowni wiatrowych – to dla nas powód do wielkiej dumy.

Stawiamy na transporty niewykorzystujące paliw kopalnych

Kiedy widzisz produkt Jula na półce w multimarkecie, możesz mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby tam dotarł w sposób możliwie najmniej wpływający na klimat. Ta zasada obowiązuje również, kiedy zamawiasz online, a my wysyłamy produkty bezpośrednio do Ciebie do domu. Właśnie dlatego większość naszych produktów przewożona jest pociągiem z portu morskiego do suchego w Falköping, należącego do naszej spółki siostrzanej Jula Logistics, skąd jest potem transportowana elektrycznymi ciężarówkami do magazynu centralnego w Skara. Robimy naprawdę wszystko, co w naszej mocy, aby także transporty do multimarketów odbywały się bez użycia paliw kopalnych. Między innymi ustawiliśmy zbiornik z ekologicznym paliwem do silników diesla przed magazynem centralnym, aby nasi spedytorzy mogli tankować HVO.

Czy wiesz, że...

Wahadłowy pociąg kontenerowy, który kursuje do suchego portu Jula Logistics w Falköping jest największy w całej Szwecji?