Przejdź dalejPrzejdź do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do wyników wyszukiwania
  • Odbiór w sklepie nawet w 2 godziny
  • Dostawa do sklepu za 0 zł
  • Darmowa dostawa GLS i InPost od 299,-
  • 60 dni na zwrot
Jula

Oferta przyjazna klimatowi dla klientów, którzy chcą pomóc go chronić

Czy będąc klientem Jula mogę chronić środowisko? Oczywiście! Kupowane produkty i zachowanie każdego z nas ma wielkie znaczenie. A my chcemy ułatwić Ci życie zgodnie z Twoimi wartościami.

Co kryje się pod hasłem oferta przyjazna klimatowi?

Oferujemy szereg produktów i usług, które nie przyczyniają się do zmian klimatycznych. To właśnie jest oferta przyjazna klimatowi! Chcemy, aby nasi klienci mogli u nas zaopatrzyć się w innowacyjne, przyjazne klimatowi i energooszczędne produkty, które ułatwiają życie w duchu zrównoważonego rozwoju.

 

Zależy nam między innymi na tym, aby:

  • ·oferować produkty motywujące klientów do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia wpływu na klimat. Na przykład mierniki zużycia energii, pakiety paneli słonecznych do kamperów czy pojemniki do segregacji śmieci!
  • używać materiałów w sposób uwzględniający dobre gospodarowanie zasobami naturalnymi. Na przykład stawiając wymagania dotyczące większych możliwości odzyskania materiałów w naszych produktach.

Rezygnacja z toreb plastikowych w sklepie

Zabierz ze sobą własną torbę, kiedy przyjdziesz do nas (albo do innego sklepu) na kolejne zakupy. W ten sposób zmniejszysz wpływ na klimat i oszczędzisz zasoby naturalne. Spróbuj używać torby plastikowej możliwie wiele razy. Kiedy torba się zniszczy tak bardzo, że nie będzie nadawała się do użytku, możesz ją oddać do recyklingu i kupić nową, której też będzie można używać wielokrotnie.

Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć zabrać torby na zakupy, kup papierową lub torbę wielokrotnego użytku. Unikaj toreb plastikowych.

Czy wiesz, że...

Istnieje ryzyko, że w 2025 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb? Przyroda kiepsko radzi sobie z rozkładaniem plastiku (proces ten trwa od 100 do 400 lat!). Plastik wyrzucony na łonie natury wpływa na nasz ekosystem i stwarza niebezpieczeństwo dla zwierząt.

Utylizuj stare sprzęty elektryczne i elektroniczne we właściwy sposób

Czy wiesz, że w naszych sklepach możesz oddać stary sprzęt elektryczny i elektroniczny, jeśli kupujesz nowy? Wystarczy, że zgłosisz się do punktu informacji w sklepie – personel zajmie się resztą. Oczywiście możesz też zanieść nieużywany sprzęt do najbliższego punktu zbiórki – jeśli tak będzie wygodniej. Godziny pracy i adresy takich punktów znajdziesz na stronie internetowej swojej gminy.

Najważniejsze, aby produkt został zutylizowany we właściwy sposób. Postępując prawidłowo, zapobiegniesz ewentualnemu przedostaniu się niebezpiecznych substancji do natury i narażania zdrowia swojego, jak i innych ludzi. A co w tym wszystkim jest najlepsze? Utylizując produkty we właściwy sposób, dajesz im nową szansę – być może ktoś zechce ich dalej używać i będzie się cieszył takim nabytkiem przez wiele lat!